07
Şub

2013-2014 Güz Yarıyılı Ders Programı Hazır

2013-14 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Programına Akademik menüsünün altından ulaşabilirsiniz.

21
Oca

1995'TEN 2013 YILINA KADAR MEZUNLARIN DİPLOMALARI HAZIR

1995'TEN 2013 (2013 DAHİL) YILINA KADAR MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİN DİPLOMALARI HAZIR,MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE ALABİLİRLER.

25
Oca

YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER

YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

2012-2013 ÖĞRETİM YILINDA MESLEK YÜKSEKOKULUMUZA YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİMİZ 17 EYLÜL -21 EYLÜL 2012 TARİHLERİ ARASI İNTERNET ÜZERİNDEN DERS KAYITLARI YAPACAKLARDIR.

İNTERNET ADRESİ  : www.bayar.edu.tr    ADRESİNDEN

1-"ÖĞRENCİ" ALTINDA UBS TIKLA

2- GİRİŞ'İ TIKLA

3- KULLANICI ADI'NA : ÖĞRENCİ NUMARANIZ'I YAZ 

4- ŞİFRE'YE: TC KİMLİK NUMARANI YAZ.

5- DERS SEÇİMİNDEN DERSLERE KAYITLAN  DANIŞMAN'A GÖNDER.

06
Eki

2011 DGS'yi Kazanan Öğrencilerimiz

2011 DGS'de 63 öğrencimiz başarılı olmuştur. 2011 Dikey Geçiş Sınavında başarılı olan öğrencilerimizin isimleri ve geçiş yaptıkları üniversiteler aşağıda yeralmaktadır.

13
Eyl

Ders İçerikleri

Tüm bölümlerimize ait ders içeriklerine bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

14
May

MASKE ve OYUNCAK SERGİSİ

2010-2011 öğretim yılı güz döneminde Salihli MYO Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri tarafından artık malzemelerle hazırlanan maske ve oyuncaklar, 25-27 Şubat 2011 tarihlerinde Kipa Aile Kulübü’nün Şubat ayı etkinlikleri içerisinde ev sahipliğini yaptığı bir sergiyle çocuklarla buluştu. Danışmanlığını Öğr. Gör. Esma ESGİN GÜNDER’in yaptığı sergi etkinliğinde sergiyi izlemeye gelen velilere oyuncakların yapılışı hakkında bilgiler verilirken, çocuklar için hazırlanan animasyon etkinliğiyle de çocukların hoşça vakit geçirmeleri sağlandı. Sergiye gösterilen ilgili bölüm öğrencileri için gelecekte hazırlayacakları etkinlikler için motive ediciydi.

14
May

SALİHLİ MYO ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜNDEN LÖSEV’E DESTEK

Lösev’in başlattığı “Lösemili Aile Kavramı”  başlığı altında üyeleri için sürdürdüğü eğitim ve seminer programının Mart ayının ikinci haftasındaki durağı Salihli ilçesiydi. Program kapsamında Salihli’de bulunan vakıf üyesi 50 lösemili çocuk annesi için Salihli MYO Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlileri; Esma ESGİN GÜNDER ve Pelin PİŞTAV AKMEŞE 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Hasta Çocukla İletişim” konulu bir seminer programı hazırladılar. 9 Mart tarihinde Lidya Sardes Termal Otel’de gerçekleştirilen seminerde Esma Esgin, aile içinde çocukla kurulacak iletişimde etkili dinlemenin önemine vurgu yaparken;  Pelin Piştav da hastanede çocuk psikolojisi ve kaygıyı giderme yolları hakkında önerilerde bulundu. Seminer programı sonrasında; katılımcılar için hazırlanan çay servisinde dinleyiciler konuşmacılarla bir araya gelerek sorularını ve taleplerini iletme fırsatı buldular.

14
May

CBÜ’DE 18. BAHAR ŞENLİKLERİ SPOR MÜSABAKALARI İLE BAŞLADI

Celal Bayar Üniversitesi 18. Bahar Şenlikleri  spor müsabakaları ile başladı. Salihli Merkez Grubunda üç branşta yapılan spor müsabakalarına; Ahmetli MYO, Turgutlu MYO, Alaşehir MYO, Sarıgöl MYO, Kula MYO ve Salihli MYO takımları katıldılar.

Salihli MYO Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan karşılaşmalar sonucunda;

Futbol’da Turgutlu MYO, Kız Voleybol’da Kula MYO, Erkek Voleybol’da Salihli MYO, Erkek Basketbol’da Salihli MYO, Bayan Basketbol’da Kula MYO final grubuna kaldılar.

14
May

İSTİKLAL MARŞI’NIN 90. YILI VE MEHMET AKİF SEMİNERİ

Seminer şehitlerimiz için İstiklal Marşı’nın okunması ardından 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Doç. Dr. Nurettin Gülmez açılış konuşmasını yaptı. Çanakkale Savaşı’nın insanlar için bir kıvılcım olduğunu belirtti.  Bu savaşla dünyanın yenilmez sayılan ülkelerinin de yenilenebileceğinin anlaşıldığını aktardı. Türk milletinin ne kadar inançlı olduğunu, Seyit onbaşı’nın kaldırıp attığı top mermisini Çanakkale ruhuna bağladı.

Çanakkale’deki bu başarının Kurtuluş Savaşı’na bir işaret olduğunu belirtti. Mustafa Kemal gibi Mehmet Akif’in de ileriyi görebildiğini ve bu savaşa olan inançlarının ne kadar güçlü olduğunu aktardı. 1. İnönü savaşından sonra bir İstiklal Marşı’nın gerekli olduğu düşünüldü. Mehmet AKİF’in başarıya inanarak İstiklal Marşı’nı oluşturduğunu aktardı.

Seminer okulumuz yerel yönetimler öğrencisi Ahmet ÖĞRÜK’ün İstiklal Marşı’nı seslendirmesiyle devam etti.

Dr. Mehmet DEMİR sunumunda Mehmet Akif ERSOY denildiğinde ilk akla gelenin şairliği dışında, fikir adamlığının olduğunu belirtti. Mehmet Akif’e göre eski, eski olduğu için atılmaz, zararlı ve faydasız olduğu için atılır. Yeni de yeni olduğu için alınmaz yarar sağladığı için alınır. Mehmet Akif’in inandığını yaşadığını, herkese örnek olduğunu, ancak eserlerinin yeteri kadar tanınmadığını dile getirdi. Mehmet Akif’in hareketlilik içinde olduğunu çok iyi İstanbul Türkçesi konuştuğunu Arapça, Farsça ve Fransızca’yı iyi derecede bildiğini aktardı. Kurtuluş savaşı sırasında verdiği vaazlarla bizzat savaşın içinde yer aldığını dile getirdi. Açılan İstiklal Marşı yarışmasına para ödülü olduğu için katılmadığını, yaşadığı dönemden dolayı bugünkü İstiklal Marşı’nı oluşturduğunu söyledi.

Seminer bitiminde Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan ERDAL katılımcılara teşekkür belgesi verdi.

ADRESİMİZ

Salihli Meslek Yüksekokulu

Salihli/MANİSA

Telefon 1: 90 236 716 20 00
Telefon 2: 90 236 716 34 00

Faks     : 90 236 716 20 02

ePosta yaz